Khimki-2 2023-2024 Schedule
Date | Opponent | Result | Venue | Record | Khimki-2 Leaders | Opponent Leaders | PPP |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Oct 3, 2023 |
v. Yenisei-2 | W, 85 - 42 |
BCMO VTB Youth United League |
1-0 |
PTS: 14. T. Eremin REB: 10. B. Smirnov AST: 5. B. Smirnov |
PTS: 11. D. Zavorotny REB: 6. D. Zavorotny AST: 2. A. Gritsenko |
99.2 - 49.0 |
Oct 4, 2023 |
v. Yenisei-2 | W, 86 - 41 |
BCMO VTB Youth United League |
2-0 |
PTS: 19. S. Kudrin REB: 8. S. Simakov AST: 5. A. Koryakin |
PTS: 13. A. Gritsenko REB: 7. A. Gritsenko AST: 1. A. Gritsenko |
108.6 - 51.8 |
Oct 8, 2023 |
v. CSKA-2 | L, 67 - 77 |
BCMO VTB Youth United League |
2-1 |
PTS: 25. A. Koryakin REB: 6. S. Simakov AST: 8. A. Nakhimov |
PTS: 22. N. Sadikov REB: 7. D. Klyuchenkov AST: 3. D. Klyuchenkov |
92.9 - 106.8 |
Oct 9, 2023 |
v. CSKA-2 | W, 76 - 74 |
BCMO VTB Youth United League |
3-1 |
PTS: 14. G. Shilohvostov REB: 6. T. Eremin AST: 3. A. Koryakin |
PTS: 18. D. Klyuchenkov REB: 9. D. Klyuchenkov AST: 5. Ilya Ermakov |
95.6 - 93.1 |
Oct 16, 2023 |
@ Uralmash-2 | W, 63 - 73 |
VTB Youth United League |
4-1 |
PTS: 21. S. Kudrin REB: 6. S. Kudrin AST: 5. A. Nakhimov |
PTS: 24. D. Yurkov REB: 7. Andrey Dymus AST: 3. M. Reshetov |
87.2 - 101.0 |
Oct 17, 2023 |
@ Uralmash-2 | L, 86 - 66 |
VTB Youth United League |
4-2 |
PTS: 15. T. Eremin REB: 11. S. Simakov AST: 8. B. Smirnov |
PTS: 18. D. Yurkov REB: 7. D. Yurkov AST: 7. M. Reshetov |
108.3 - 83.1 |
Oct 20, 2023 |
v. MBA-2 Moscow | L, 70 - 73 |
BCMO VTB Youth United League |
4-3 |
PTS: 20. S. Kudrin REB: 10. S. Kudrin AST: 8. B. Smirnov |
PTS: 21. Egor Yushkov REB: 12. M. Ogarkov AST: 4. Klim Adaykin |
93.0 - 96.9 |
Oct 21, 2023 |
v. MBA-2 Moscow | W, 80 - 78 |
BCMO VTB Youth United League |
5-3 |
PTS: 15. A. Koryakin REB: 3. B. Smirnov AST: 8. B. Smirnov |
PTS: 18. Klim Adaykin REB: 8. M. Ogarkov AST: 6. M. Shalonin |
109.2 - 106.5 |
Nov 15, 2023 |
@ Runa-2 | W, 60 - 65 |
DS Dynamo Lavochkin VTB Youth United League |
6-3 |
PTS: 10. T. Eremin REB: 9. A. Koryakin AST: 3. B. Smirnov |
PTS: 14. A. Konotop REB: 13. Ilya Krivich AST: 5. Ian Dodeus |
78.1 - 84.6 |
Nov 16, 2023 |
@ Runa-2 | W, 68 - 85 |
DS Dynamo Lavochkin VTB Youth United League |
7-3 |
PTS: 23. G. Shilohvostov REB: 6. I. Mochalov AST: 9. B. Smirnov |
PTS: 20. Egor Vanin REB: 11. Egor Vanin AST: 7. Ian Dodeus |
83.2 - 104.1 |
Nov 19, 2023 |
@ Zenit-2 | W, 58 - 61 |
Zenith Academy VTB Youth United League |
8-3 |
PTS: 14. A. Koryakin REB: 10. S. Kudrin AST: 3. B. Smirnov |
PTS: 14. H. Muschinsky REB: 11. V. Samukhin AST: 6. S. Burinsky |
76.1 - 80.1 |
Nov 20, 2023 |
@ Zenit-2 | W, 80 - 85 |
Zenith Academy VTB Youth United League |
9-3 |
PTS: 19. G. Shilohvostov REB: 9. S. Kudrin AST: 5. B. Smirnov |
PTS: 18. V. Samukhin REB: 7. V. Samukhin AST: 6. D. Filippov |
97.5 - 103.6 |
Nov 23, 2023 |
v. Parma-2 | W, 82 - 63 |
BCMO VTB Youth United League |
10-3 |
PTS: 17. B. Smirnov REB: 10. I. Mochalov AST: 6. B. Smirnov |
PTS: 14. M. Mamontov REB: 5. K. Kukshinov AST: 2. Ivan Egorov |
109.7 - 84.3 |
Nov 24, 2023 |
v. Parma-2 | W, 79 - 51 |
BCMO VTB Youth United League |
11-3 |
PTS: 14. A. Koryakin REB: 4. B. Smirnov AST: 4. G. Shilohvostov |
PTS: 9. Gleb Firsov REB: 6. R. Buzvalin AST: 3. R. Buzvalin |
112.3 - 72.5 |
Dec 3, 2023 |
v. Lokomotiv Kuban-2 | L, 62 - 75 |
BCMO VTB Youth United League |
11-4 |
PTS: 13. G. Shilohvostov REB: 8. Artem Lapkin AST: 2. A. Koryakin |
PTS: 23. V. Ishchenko REB: 8. V. Ishchenko AST: 6. N. Ryabov |
80.4 - 97.3 |
Dec 4, 2023 |
v. Lokomotiv Kuban-2 | W, 83 - 77 |
BCMO VTB Youth United League |
12-4 |
PTS: 20. G. Shilohvostov REB: 10. S. Kudrin AST: 5. G. Shilohvostov |
PTS: 25. V. Ishchenko REB: 8. P. Ryabkov AST: 5. V. Ishchenko |
108.4 - 100.6 |
Dec 13, 2023 |
v. Samara-2 | W, 88 - 74 |
BCMO VTB Youth United League |
13-4 |
PTS: 18. G. Shilohvostov REB: 8. B. Smirnov AST: 10. B. Smirnov |
PTS: 31. Egor Amosov REB: 5. Egor Amosov AST: 4. N. Kosyakov |
117.9 - 99.2 |
Dec 14, 2023 |
v. Samara-2 | W, 73 - 67 |
BCMO VTB Youth United League |
14-4 |
PTS: 20. T. Eremin REB: 16. T. Eremin AST: 7. B. Smirnov |
PTS: 17. Egor Chirkov REB: 9. Egor Amosov AST: 6. Egor Amosov |
85.4 - 78.4 |
Dec 17, 2023 |
v. Avtodor-2 | W, 97 - 61 |
BCMO VTB Youth United League |
15-4 |
PTS: 21. T. Eremin REB: 9. S. Kudrin AST: 9. B. Smirnov |
PTS: 14. J. Pechendzhian REB: 7. Matvey Popov AST: 6. Matvey Popov |
130.1 - 81.8 |
Dec 18, 2023 |
v. Avtodor-2 | W, 88 - 42 |
BCMO VTB Youth United League |
16-4 |
PTS: 13. B. Smirnov REB: 14. S. Kudrin AST: 7. B. Smirnov |
PTS: 14. M. Luchkin REB: 7. M. Luchkin AST: 4. S. Skotnikov |
121.9 - 58.2 |
Dec 24, 2023 |
@ Nizhny Novgorod-2 | W, 71 - 93 |
NO UOR VTB Youth United League |
17-4 |
PTS: 23. A. Koryakin REB: 6. S. Simakov AST: 11. S. Simakov |
PTS: 16. T. Rudovskii REB: 5. A. Chubik AST: 7. E. Vorontsov |
86.8 - 113.7 |
Dec 25, 2023 |
@ Nizhny Novgorod-2 | W, 75 - 87 |
NO UOR VTB Youth United League |
18-4 |
PTS: 15. L. Rumyantsev REB: 6. S. Kudrin AST: 4. S. Kudrin |
PTS: 17. V. Semenchenko REB: 8. Nikita Bodin AST: 6. A. Shenderov |
97.8 - 113.5 |
Dec 28, 2023 |
@ UNICS-2 | W, 67 - 80 |
UTTS Vasilyevo VTB Youth United League |
19-4 |
PTS: 17. T. Eremin REB: 7. A. Koryakin AST: 6. B. Smirnov |
PTS: 17. Roman Ilyuk REB: 9. S. Shulgin AST: 3. Roman Ilyuk |
89.2 - 106.5 |
Dec 29, 2023 |
@ UNICS-2 | L, 70 - 60 |
UTTS Vasilyevo VTB Youth United League |
19-5 |
PTS: 21. G. Shilohvostov REB: 7. T. Eremin AST: 4. T. Eremin |
PTS: 21. Roman Ilyuk REB: 7. Y. Prishedko AST: 3. S. Sharonov |
87.6 - 75.1 |
Jan 11, 2024 |
@ Yenisei-2 | W, 61 - 94 |
SK Krasnoyarsk VTB Youth United League |
20-5 |
PTS: 16. S. Kudrin REB: 15. S. Kudrin AST: 4. I. Mochalov |
PTS: 21. E. Skuratov REB: 8. E. Skuratov AST: 6. I. Kityukha |
80.0 - 123.3 |
Jan 12, 2024 |
@ Yenisei-2 | W, 73 - 94 |
SK Krasnoyarsk VTB Youth United League |
21-5 |
PTS: 18. S. Kudrin REB: 9. S. Simakov AST: 6. B. Smirnov |
PTS: 26. I. Kityukha REB: 9. D. Zavorotny AST: 2. I. Kityukha |
85.0 - 109.4 |
Jan 15, 2024 |
@ CSKA-2 | L, 77 - 72 |
VTB Youth United League |
21-6 |
PTS: 19. S. Kudrin REB: 12. S. Kudrin AST: 6. B. Smirnov |
PTS: 21. Y. Nikonov REB: 10. D. Klyuchenkov AST: 5. V. Mikheyev |
109.8 - 102.7 |
Jan 16, 2024 |
@ CSKA-2 | L, 87 - 67 |
VTB Youth United League |
21-7 |
PTS: 22. S. Kudrin REB: 8. T. Eremin AST: 3. B. Smirnov |
PTS: 24. D. Klyuchenkov REB: 9. D. Klyuchenkov AST: 6. Maxim Pronin |
118.4 - 91.2 |
Jan 28, 2024 |
v. Uralmash-2 | W, 71 - 64 |
BCMO VTB Youth United League |
22-7 |
PTS: 14. A. Nakhimov REB: 9. A. Filonov AST: 4. B. Smirnov |
PTS: 13. M. Reshetov REB: 7. D. Yurkov AST: 5. M. Reshetov |
93.4 - 84.2 |
Jan 29, 2024 |
v. Uralmash-2 | W, 95 - 54 |
BCMO VTB Youth United League |
23-7 |
PTS: 18. S. Kudrin REB: 8. T. Eremin AST: 8. B. Smirnov |
PTS: 10. G. Kovalchuk REB: 5. E. Merzlyakov AST: 3. M. Reshetov |
122.3 - 69.5 |
Feb 7, 2024 |
@ MBA-2 Moscow | L, 84 - 66 |
DS Dynamo Krylatskoe VTB Youth United League |
23-8 |
PTS: 16. G. Shilohvostov REB: 6. S. Kudrin AST: 3. G. Shilohvostov |
PTS: 21. Klim Adaykin REB: 12. M. Ogarkov AST: 5. Klim Adaykin |
117.6 - 92.4 |
Feb 8, 2024 |
@ MBA-2 Moscow | L, 80 - 77 |
DS Dynamo Krylatskoe VTB Youth United League |
23-9 |
PTS: 22. S. Kudrin REB: 11. S. Kudrin AST: 6. A. Koryakin |
PTS: 14. Klim Adaykin REB: 8. M. Ogarkov AST: 6. Klim Adaykin |
112.2 - 108.0 |
Feb 16, 2024 |
@ Parma-2 | W, 78 - 84 |
FOK Victory VTB Youth United League |
24-9 |
PTS: 19. A. Koryakin REB: 5. A. Koryakin AST: 6. B. Smirnov |
PTS: 21. Lev Svinin REB: 8. Ivan Egorov AST: 5. Ivan Egorov |
102.7 - 110.6 |
Feb 17, 2024 |
@ Parma-2 | L, 92 - 88 |
FOK Victory VTB Youth United League |
24-10 |
PTS: 25. G. Shilohvostov REB: 14. S. Simakov AST: 4. G. Shilohvostov |
PTS: 24. Ivan Egorov REB: 8. Gleb Firsov AST: 5. Ivan Egorov |
96.5 - 92.3 |
Mar 3, 2024 |
v. Zenit-2 | W, 75 - 60 |
BCMO VTB Youth United League |
25-10 |
PTS: 15. G. Shilohvostov REB: 7. S. Kudrin AST: 4. G. Shilohvostov |
PTS: 20. M. Dulkay REB: 8. M. Dulkay AST: 4. S. Burinsky |
105.6 - 84.5 |
Mar 4, 2024 |
v. Zenit-2 | L, 71 - 84 |
BCMO VTB Youth United League |
25-11 |
PTS: 17. A. Koryakin REB: 8. S. Kudrin AST: 5. G. Shilohvostov |
PTS: 15. S. Burinsky REB: 10. M. Dulkay AST: 9. S. Burinsky |
93.8 - 110.9 |
Mar 13, 2024 |
@ Lokomotiv Kuban-2 | W, 82 - 84 |
Basket Hall VTB Youth United League |
26-11 |
PTS: 22. S. Kudrin REB: 12. S. Kudrin AST: 8. B. Smirnov |
PTS: 22. A. Oreshnikov REB: 8. V. Ishchenko AST: 4. V. Ishchenko |
109.3 - 112.0 |
Mar 14, 2024 |
@ Lokomotiv Kuban-2 | L, 87 - 56 |
Basket Hall VTB Youth United League |
26-12 |
PTS: 15. A. Koryakin REB: 6. A. Koryakin AST: 4. B. Smirnov |
PTS: 15. V. Ishchenko REB: 8. A. Oreshnikov AST: 8. V. Ishchenko |
110.8 - 71.3 |
Mar 18, 2024 |
v. Runa-2 | L, 82 - 86 |
BCMO VTB Youth United League |
26-13 |
PTS: 24. A. Koryakin REB: 8. S. Simakov AST: 5. B. Smirnov |
PTS: 27. Egor Vanin REB: 13. Egor Vanin AST: 6. M. Matyushkov |
105.1 - 110.3 |
Mar 19, 2024 |
v. Runa-2 | W, 78 - 67 |
BCMO VTB Youth United League |
27-13 |
PTS: 22. S. Kudrin REB: 7. S. Simakov AST: 10. B. Smirnov |
PTS: 16. Ilya Krivich REB: 10. Ilya Krivich AST: 5. M. Matyushkov |
104.0 - 89.4 |
Mar 25, 2024 |
@ Samara-2 | W, 55 - 77 |
SK SGUE VTB Youth United League |
28-13 |
PTS: 20. G. Shilohvostov REB: 7. T. Eremin AST: 4. B. Smirnov |
PTS: 13. D. Vertinsky REB: 8. B. Shuvakin AST: 5. D. Volkov |
70.8 - 99.1 |
Mar 26, 2024 |
@ Samara-2 | W, 54 - 66 |
SK SGUE VTB Youth United League |
29-13 |
PTS: 14. A. Ivankov REB: 9. S. Simakov AST: 5. G. Shilohvostov |
PTS: 15. Egor Chirkov REB: 7. D. Sletkov AST: 4. D. Kuimov |
64.0 - 78.3 |
Mar 29, 2024 |
@ Avtodor-2 | W, 71 - 79 |
FOK Star VTB Youth United League |
30-13 |
PTS: 16. A. Koryakin REB: 7. B. Smirnov AST: 4. B. Smirnov |
PTS: 22. J. Pechendzhian REB: 6. M. Luchkin AST: 4. S. Skotnikov |
97.5 - 108.5 |
Mar 30, 2024 |
@ Avtodor-2 | W, 54 - 91 |
FOK Star VTB Youth United League |
31-13 |
PTS: 15. S. Simakov REB: 7. S. Simakov AST: 4. B. Smirnov |
PTS: 16. M. Luchkin REB: 11. M. Luchkin AST: 4. Matvey Popov |
72.5 - 122.1 |
Apr 5, 2024 |
v. Nizhny Novgorod-2 | W, 80 - 41 |
BCMO VTB Youth United League |
32-13 |
PTS: 13. A. Nakhimov REB: 6. A. Nakhimov AST: 7. A. Nakhimov |
PTS: 12. M. Slobodin REB: 10. A. Chubik AST: 2. A. Gerega |
111.4 - 57.1 |
Apr 6, 2024 |
v. Nizhny Novgorod-2 | W, 84 - 63 |
BCMO VTB Youth United League |
33-13 |
PTS: 19. S. Kudrin REB: 10. S. Kudrin AST: 4. S. Simakov |
PTS: 19. M. Slobodin REB: 12. M. Slobodin AST: 5. E. Vorontsov |
106.5 - 79.9 |
Apr 9, 2024 |
v. UNICS-2 | W, 99 - 68 |
BCMO VTB Youth United League |
34-13 |
PTS: 24. T. Eremin REB: 9. T. Eremin AST: 10. A. Nakhimov |
PTS: 16. Y. Prishedko REB: 9. Y. Prishedko AST: 5. Ivan Alexeev |
132.4 - 91.0 |
Apr 10, 2024 |
v. UNICS-2 | W, 82 - 70 |
BCMO VTB Youth United League |
35-13 |
PTS: 18. A. Koryakin REB: 10. S. Simakov AST: 5. B. Smirnov |
PTS: 14. Ilya Volodin REB: 7. A. Sushchik AST: 7. Ilya Volodin |
110.8 - 94.6 |
Apr 16, 2024 |
@ Zenit-2 | L, 85 - 73 |
Zenith Academy VTB Youth United League |
35-14 |
PTS: 14. I. Mochalov REB: 7. S. Simakov AST: 6. B. Smirnov |
PTS: 20. A. Antipov REB: 10. V. Samukhin AST: 5. I. Prokopenko |
104.5 - 89.7 |
Apr 19, 2024 |
v. Zenit-2 | L, 81 - 89 |
BCMO VTB Youth United League |
35-15 |
PTS: 18. A. Koryakin REB: 8. B. Smirnov AST: 8. B. Smirnov |
PTS: 16. E. Evstafiev REB: 8. A. Antipov AST: 6. S. Burinsky |
100.1 - 109.9 |